Biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 13, LT-63313, Alytus
Tel. (8 315) 7 66 30, (8 315) 7 66 31
El. paštas darzelis@alytauslinelis.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191054425

AKTUALI INFORMACIJA

Informacija tėvams

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gegužės 14 d. įsakymu Nr. V-565 ,,Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. gruodžio 24 d. įsakymo Nr. V-951 ,,Dėl statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/A ,,Vaiko sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo pakeitimo“ nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja elektroninė statistinė apskaitos forma Nr. E027-1 ,,Mokinio sveikatos pažymėjimas“.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. nebeliko popierinio Mokinio sveikatos pažymėjimo. Elektroniniu būdu užpildytas ir pasirašytas Vaiko sveikatos pažymėjimas (nuo 2020 m. sausio 1 d. Mokinio sveikatos pažymėjimas) patenka į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (toliau – ESPBI IS), iš kurios yra perduodamas į Higienos instituto Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą (toliau – VSS IS) su kuria dirba visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose.

Mokinių tėvai turėtų įsidėmėti, kad „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ galioja visus metus nuo jo išdavimo datos. Nebūtina artėjant naujiems mokslo metams tikrintis sveikatos, jeigu nuo ankstesnio tikrinimo nepraėjo vieneri metai. Taigi, jei sveikatos patikrinimas buvo atliktas gegužės mėnesį ir ESPBI IS užpildytas „Mokinio sveikatos pažymėjimas“, kitą patikrinimą vėl reikia planuotis kitų metų gegužės ar balandžio mėnesiais. Taip šeimoms yra sudarytos galimybės visus metus joms patogiu laiku pasirūpinti vaiko sveikatos profilaktiniu patikrinimu. Nesvarbu, kada pažymėjimas yra užpildytas, svarbu, kad jis būtų galiojantis. Pasirūpinkite laiku, nepalikite paskutinei. dienai! Kasmetinė medikų apžiūra reikalinga tam, kad visapusiškai būtų patikrinta vaiko sveikata ir laiku pastebėtos galimos problemos. Šeimos gydytojas patikrinimo metu įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, pacientas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą konsultacijai arba tyrimams. Gydytojas odontologas profilaktinio tyrimo metu patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, prireikus, skiria gydymą. Kartu tai puiki proga silantais padengti vaikų iki 14 metų krūminius dantis, taip juos apsaugant nuo karieso. Ši procedūra taip pat apmokama iš PSDF lėšų.