Biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 13, LT-63313, Alytus
Tel. (8 315) 7 66 30, (8 315) 7 66 31
El. paštas darzelis@alytauslinelis.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191054425

Švarių rankų diena

Per nešvarias rankas plinta net 80 procentų įvairių infekcinių ligų. Tai ir bakterinės bei virusinės žarnyno infekcijos, virusiniai viršutinių kvėpavimo takų susirgimai, parazitinės ligos  ir panašiai, todėl plauti rankas taisyklingai yra būtina. Kasmet, gegužės 5 dieną, minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Ta proga „Linelių“, „Vyturėlių“ ir „Drugelių“ grupių ugdytiniai dalyvavo aktyviame užsiėmime “Švarių rankų diena”. Užsiėmimo tikslas – gilinti darželio ugdytinių žinias apie rankų higienos svarbą.

Mažiesiems buvo parodyti keli prevenciniai filmukai, atliekamas eksperimentas su “Muilas ir bakterijos”. Kartu su visuomenės sveikatos specialiste vaikai mokėsi taisyklingai plautis rankas.

Dažnas suaugęs neturi susiformavusių taisyklingų rankų plovimo įgūdžių. Todėl vaikus nuo mažens skatiname plautis rankytes taisyklingai, pagal visas rekomendacijas. Taip elgiantis didelė tikimybė, kad vaikams užaugus susiformavę įgūdžiai išliks.

Vilma Sinkevičienė, visuomenės sveikatos specialistė