Biudžetinė įstaiga
Jaunimo g. 13, LT-63313, Alytus
Tel. (8 315) 7 66 30, (8 315) 7 66 31
El. paštas darzelis@alytauslinelis.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 191054425

„Paukštelių Kalėdos”

Žemę užklojusios sniego pusnys, vandens telkinius padengęs žėrintis ledas vaikams teikia daug džiaugsmo, tačiau paspaudus šaltukui ir negailestingai siaučiant žvarbiems vėjams ateina sunkūs laikai žiemoti pasilikusiems paukščiams. Žiemą jiems tampa sunku susirasti maisto.

Lopšelio – darželio bendruomenė nutarė nepalikti sparnuočių bėdoje ir lapkričio – gruodžio mėnesius rengė lesyklėlių gaminimo akciją „Gaminu iš antrinių žaliavų“. Kilnus tikslas apjungė visą įstaigos bendruomenę: vaikai kartu su auklėtojomis, tėvais ir seneliais gamino lesyklėles, rinko maisto atsargas: trupinius, grūdus, kruopas, sėklas.

Šios savaitės pabaigoje surengėm gražią iniciatyvą „Paukščiukų kalėdos“. Susirinkusi visa darželio bendruomenė dovanojo paukščiukams lesyklėles. O, kad paukščiukai mus išgirstų ir pamatytų vaikai pašoko ir padainavo. Pasigrožėję vieni kitų darbais, pasklidome po visą darželio teritoriją ir kabinome lesyklėles.

Už globą paukšteliai atlygina su kaupu – leidžia artimiau su jais susipažinti. Vaikai nuolat gali stebėti mažųjų sparnuočių elgesį, kartu su pedagogais išsiaiškinti jų pavadinimus, pavasarį tikime išgirsim dar linksmesnius skardesnius paukštelių balsus.

Parengė auklėtoja Edita Kvedaravičienė